10 غزل از بهترین اشعار مولانا + غزلیات زیبا و معروف شاعر مولانا

آثار میر علی بسیار مورد توجه شاه جهان گورکانی بود و در دوران حکومت این شاه بسیاری از خوشنویسی های او در کتابی به نام شاه جمع آوری شد. نخستین مجموعه شعر او با نام من و نازی در ۱۳۷۶ منتشر شد؛ این مجموعه ی شعر تا کنون بیش از شانزده بار تجدید چاپ شده و اشعار آن را به شش زبان زنده دنیا ترجمه کرده اند. اما حسین پناهی بیشتر شاعر بود و این شاعری در ذره ذره جانش وجود داشت.

همه این صفات مثبت و منفی در وجود همه انسانها هست اما بعد از امتحان کنکور مشخص میشه که هر فرد چه کاره است! شاید الان گفتی این دوتا ترس که یکی هست. اما حقیقت این است در لحظه های خوشی باید نهایت استفاده را برد و در سختی ها نیز تا حد ممکن انگیزه خود را حفظ کنیم و مسیر زندگی را با آرامش پشت سر بگذاریم. این خطاطی بی نظیر فارسی علاوه بر اشعار زیبا، با استفاده از گلها و گیاهان و حیوانات مختلف که روی یک زمینۀ طلایی روشن نقاشی شده اند، باعث شده تا مجموعه ای بسیار دلگشا را در خود جای دهد.

از این جهت واژگانی که شاعر استفاده میکند باید بتوانند بار مفهومی خاصی را به دوش بکشند. دوستای خوبم امیدوارم که خداوند به هممون کمک کنه تا بتونیم از فرصت های زندگیمون درست استفاده کنیم و در کنکور سرنوشت قبول بشیم و از این کنکور سربلند بیرون بیاییم. اما مساله مهم اینجاست که بعضی وقتها واقعا آدم تو شرایطی قرار میگیره که باید برای داشتن شرایط بهتر تلاش کنه و کمی به خودش سختی بده.

درنهایت آدم های خوبی بودن آیا این آدمها نباید جایگاهشون با اون کسایی که تو زندگی فقط به فکر منافع شخصیشون بودن و برای رفاه و آسایش خودشون حق خیلی ها رو خوردن و به اونها ظلم کردن و هیچ قید و بندی نداشتن و … ما در اپلیکیشن گام برتر آموزش های رایگان فوق العاده ای در این رابطه برای شما قرار داده ایم که مشاهده آن ها حتماً می تواند تأثیر بسزایی در افزایش انگیزه شما داشته باشد. مردم آذربایجان شهریار را بهترین شاعر معاصر ایران می دانند.

هوشنگ ابتهاج، یکی از شاعران نامی و معروف ایران است که اشعار عاشقانه، شعر ارغوان و شعر نو سایه، مشهور است. ای فراتر از تصور صورتم درخاک شد.. تو همه چیز من شده ای! سه چیز لازم برای رسیدن به یک هدف با ارزش عبارت است از : کار ، استقامت و عقل سلیم. هرگاه میخواهید دست به کاری بزنید و دل آسوده نیستید که چرا میخواهید چنین کاری بکنید، دوباره آن را با چَم و هدف زندگانی خود بسنجید و با آن مشورت کنید. شاید زمان آن کمی به طول بیانجامد ولی یقین داشته باشید که خدا هرگز برای بنده اش کم کاری نخواهد کرد.

وی در طول زندگی خود بیش از ۶۰۰ غزل را در ۲۰ کتاب چاپ کرده است. زیرا بعضی لحظه ها بدون شک آنقدر سخت هستند که انسان مایل است هرچه سریعتر از آنها گذر کند. شاعران بزرگی که در این مطلب نام آن ها آورده شد، تعداد محدودی از شخصیت های ادبی ایران هستند. نام محمد شمس لنگرودی و محمدرضا شفیعی کدکنی را نیز میتوانیم در لیست اسامی شاعران معاصر موفق ببینیم که دستی در نوشتن شعر با درونمایه عشق و عاشقی دارند. خطاطی شعرهای فارسی زیبا و کوتاه این اثر به خط نستعلیق خوشنویسی شده اند و نام خوشنویس آن در پایین ورق مکتوب شده است.

از این رو است که تفال به حافظ یکی از مهمترین کارهایی است که شاید شما هم تا به حال انجام داده باشید. زیرا مردم از تو نپرسند که در چه مدت کار را انجام داده ای، بلکه خوبی و بی نقصی آن را می جویند. زندگی، سبزترین آیه، در اندیشه برگ زندگی، خاطر دریایی یک قطره، در آرامش رود زندگی، حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر زندگی، باور دریاست در اندیشه ماهی، در تنگ زندگی، ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق زندگی، فهم نفهمیدن هاست زندگی، پنجره ای باز، به دنیای وجود تا که این پنجره باز است، جهانی با ماست آسمان، نور، خدا، عشق، سعادت با ماست فرصت بازی این پنجره را دریابیم در نبندیم به نور، در نبندیم به آرامش پر مهر نسیم پرده از ساحت دل برگیریم رو به این پنجره، با شوق، سلامی بکنیم زندگی، رسم پذیرایی از تقدیر است وزن خوشبختی من، وزن رضایتمندی ست زندگی، شاید شعر پدرم بود که خواند چای مادر، که مرا گرم نمود نان خواهر، که به ماهی ها داد زندگی شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم زندگی زمزمه پاک حیات ست، میان دو سکوت زندگی، خاطره آمدن و رفتن ماست لحظه آمدن و رفتن ما، تنهایی ست من دلم می خواهد قدر این خاطره را دریابیم.

پیکر این بانوی بزرگوار با حضور مردم و ادیبان و هنرمندان از مقابل تالار وحدت تشییع شد و در مقبره خانوادگی خود در بهشت زهرا و کنار پدرش، به خاک سپرده شد. همانطور که از مفهوم اشعار بالا که در نگارۀ میر علی خوشنویسی شده اند مشخص است، این اشعار زیبا و پر معنی، دارای مضامین اخلاقی هستند که انسانها را از خودپرستی و کبر و غروی نهی می کند و توصیه می کند تا عزت خود را نگه دارند و در زندگی به گونه ای عمل کنند که هیچ کس از آنها آزاری نبیند.

سعدی در این ابیات متذکر می شود که آدمی نباید به آسانی به دل بستن محض روی آورد و در بند غم جانگداز آن اسیر بماند. بعد از این اتفاق بود که حسین علی رغم فشارهای اطرافیان خود، نتوانست در کسوت روحانیت باقی بماند. اهالی این کانون، او را بهترین شاعر معاصر ایران می دانند. شعر می تواند دیدگاه شاعر را به زندگی و یا نسبت به جهان بینی و فلسفه حیات نشان دهد. پدرش نیز مولانا محمدبن حسین خطیبی معروف به بهاءالدین ولد و سلطانالعلما، از بزرگان صوفیه و مردی عارف بود و نسبت خرقهٔ او به احمد غزالی می پیوست.

وقتی هیچ سوی امیدی نسبت به آینده نباشد، چارهای جز گوشهگیری و انتظار برای گذشت زمان نداریم. جز تو ديگر هيچ بينم با همه بيگانه ام.؟ ميشود آغوش تو منزلگه جانم شود! ميشود تنها شويم يک بوسه از چشمت کنم؟ حلقه ي پيوندمان را دزدکي دستت کنم؟ زندگی مسئلهای برای حلکردن نیست، واقعیتی است که باید آن را تجربه کرد. فراموش نکنید برای پیدا کردن راه حل درست و منطقی ابتدا باید ذهنتان آرام شود.

آرام که میشوم هیچ…. در این بخش جدیدترین شعرهای عاشقانه را انتخاب کرده ایم که از نوع تک بیتی، دو بیتی، شعر نو، شعر جهان هستند. دست مـا در کف این رود بـه دنبال چـه می گردد؟ شما می توانید در این قسمت اشعار زیبا و احساسی عاشقانه را مطالعه نموده و برای همسر، عشق و بهترین دوستتان بخوانید و لذت ببرید. در این پست 20 شعر زیبا از اشعار مولانا درباره عشق را گرد آوری کردهایم، امیدواریم که مورد رضایت شما قرار گیرد. این اشعار از کتاب بوستان سعدی، باب اول در عدل و تدبیر و رای، برگرفته شده اند که به خوبی نشان دهندۀ سبک شعری سعدی در ستایش خدا گونۀ انسانها است.

تفاوت انسان های موفق با دیگران این است که حتی از کوچکترین کارها هم نمی گذرند و سعی میکنند آنها را هم به بهترین شکل ممکن انجام دهند. اگر از علاقمندان به شعر و شاعری هستید و از خواندن کتابهای شعر لذت میبرید توصیه میکنم به آسانی از فروشگاه کتاب گاج مارکت خرید خود را انجام دهید. از حسین می پرسد که فضله ی موشی داخل روغن محلی که حاصل چند ماه زحمت و تلاش ام بود افتاده است، آیا روغن نجس است؟ وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند….

و یکی از سخنوران نامی جهان است. مجالس سبعه به معنای «هفت خطابه»، یکی از آثار منثور مولانا است. یکی از اصول مهم برای زندگی هر فرد موفقی اینست که در برابر سختیهای زندگی صبر کند. با آرزوی عشقی سرشار از آرامش و حال خوش ، مجموعه ای از زیباترین اشعار و شعر عاشقانه کوتاه و ناب را برای شما عزیزان در این مطلب از همدوره قرار داده ایم. گلچین شعر عاشقانه با احساسات ناب و محبت آمیز را در این بخش مجله روزانه گردآوری کرده ایم و امیدواریم که از خواندن این اشعار زیبا لذت ببرید.

گروه فرهنگ و هنر ستاره مجموعه غزل عاشقانه پارسی را پیش از این منتشر کرده است و هماینک شعرهای کهن، غزل معاصر، شعر نو و سپید، شعر کوتاه و شعر شاعران جهان درباره عشق را در مطلب پیش رو به شما تقدیم میکند. احمدرضا احمدی از شاعران برجسته ایرانی است که میتوان او را بنیانگذار سبک موج نو در دهه ۴۰ بشمار آورد. از اینکه با مجموعه شعر در مورد امید و امیدواری از شاعران مشهوری همچون مولانا، سعدی، حافظ و … در این قسمت زیباترین شعر عاشقانه و اشعار عاشقانه از بزرگان و شاعران جهان را گردآوری کرده ایم.

لازم به توضیح است که اشعار موجود در این مستطیلهای کوچک، از قبل در ورقی دیگر خوشنویسی شده و سپس به صورت دقیق برش داده شده و در تصویر اصلی چسبانیده شده اند. آهنگ انگیزشی کنکور سرنوشت با شعر انگیزشی از مهندس مرتضی الهی را دانلود نمایید و لذت ببرید. ای سرنوشت مرد نبردت منم بیا! آه ای خدا مرا به کبوتر شدن چکار ؟ روح مرا در آتشِ بیداد خود بسوز! حتی اگر مرگ بخواهد مرا جدا کند از قلبت ! اما در این قسمت از مقاله قصد آشنا کردن شما را با مجموعه اشعار پرفروش ایران و جهان داریم.

دیدگاهتان را بنویسید