پایگاه اطلاع رسانی رجا

اطلاعیه مهم به اطلاع می رساند بر اساس آخرین تصمیمات اخذ شده در ستاد کرونای دانشگاه و ستادهای آموزشی دانشگاه و دانشکده، کلاسهای زیر در دانشکده فناوری های نوین از هفته دوم آموزشی (۲۳ بهمن) تا انتهای هفته ششم آموزشی (۲۵ اسفند) به صورت حضوری برگزار خواهد شد. در این دوره مفتخریم با تیمی متشکل از اساتید برجسته و فعال کشور، گامی مهم در راستای ترویج فرهنگ پژوهش و نوآوری داشته باشیم و با برنامه ریزی یک رویداد بزرگ در راستای توسعه همه جانبه کشور حرکت کنیم لذا بدینوسیله از تمامی متخصصان، کارشناسان، دانشجویان و پژوهشگران مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی دعوت میشود با شرکت در برنامههای متنوع این کنفرانس، در این رویداد مهم علمی مشارکت نموده و آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی واجرایی خود را ارائه نمایند. در حال حاضر تعداد واحدهای بازار در چین از ۱۵۰ میلیون فراتر رفته است که از این تعداد، خانوارهای صنعتی و تجاری از ۱۰۰ میلیون فراتر رفته است. از نویسندگان محترم خواهشمند است، جهت تسریع در فرایند بررسی و داوری، فرمت نشریه را کاملا رعایت نموده و از الگوی فرمت نگارش مقالات نشریه که در بخش راهنمای نویسندگان ذکر شده است، استفاده نمایید.

فناوری اطلاعات شامل استفاده از کامپیوتر، ذخیره سازی اطلاعات، شبکه سازی بین سایر دستگاه ها، زبر ساخت و فرآینده ها برای ایجاد، پردازش، ذخیره، ایمن و تبادل همه انواع داده های الکترونیکی است. مزایای عملی شدن این نظریهها استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را به یک بحث جهانی و قابل توجه جوامع مختلف مبدل کرده که یکی از آنها، بحث ایجاد دولتهای الکترونیکی است. یانگ ویمین، معاون کمیته امور اقتصادی سیزدهمین کمیته ملی کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین، در خصوص تولید ناخالص داخلی ۱۱۴ تریلیون یوان در سال ۲۰۲۱ گفت: ارزش مالی ایجاد شده توسط نهادهای بازار مانند شرکت ها سهم بزرگی را به خود اختصاص داده است. به منظور رفع مشکلات اجرایی و نقدینگی شرکت ملی گاز ایران به دلیل عدم درج معافیت مالیاتی برای منابع ناشی از صادرات سوخت صرفه جویی شده و همچنین منابع ناشی از صادرات گاز به کشور عراق در متن مصوبات مربوطه شورای اقتصاد و ایجاد ابهام برای سازمان امور مالیاتی کشور، وزارت نفت متن پیشنهادی خود را جهت بررسی و طرح و تصویب در هیئت وزیران ارایه کرده است. از این رو، ایران به بسط روابط با کشورهای اروپایی علاقمند بود؛ امّا بخاطر مخالفت مشترک انگلستان و روسیه و به سبب نبود علائق عمیق در میان اروپاییان، این راهبرد به استثنای دوره نفوذ آلمان در دهه 1310 با موفقیت اندکی رو به رو شد.

امّا ایران سطح روابط خود را با بعضی از کشورهای اروپایی ارتقاء داد و با بعضی دیگر روابط دیپلماتیک برقرار کرد. در رتبهبندی روزنامههای ایران بر پایه عملکردشان در دی ۱۳۹۶ توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دنیای اقتصاد در گروه الف قرار داشت. این گروه پیش از این وعده انتشار اطلاعات مهمتری را در آینده نزدیک داده بود. لازم به ذکر است، پژوهشنامه اقتصاد کلان سرقت ادبی را بررسی می کند و با احترام به قوانین اخلاق در نشریات، تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) می­باشد و از آیین­نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی مینماید. بلومبرگ به نقل از بانک هایی مانند جی پی مورگان اعلام کرده که تنش های روسیه و اوکراین می تواند حدود یک درصد از رشد جهانی در سال جاری را کاهش دهد. به گزارش بازار، مشاوران سیاسی ملی چین در دو جلسه جاری منتظر اقتصاد این کشور در سال آینده هستند. وانگ که مشاور سیاسی ملی نیز هست، گفت: «حفظ چنین رشدی با توجه به تغییرات پیچیده و عمیق در چشمانداز توسعه جهانی، برای چین، بهعنوان اقتصادی با تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۱۴ تریلیون یوان، دستاورد قابلتوجهی خواهد بود». وانگ ییمینگ، معاون سابق مرکز تحقیقات توسعه شورای دولتی، اعلام کرد که هدف رشد حدود ۵.۵ درصد نشان دهنده اعتماد دولت به رشد اقتصادی در سال جاری است.

در این میان، در سال جاری به مرور با گسترش واکسیناسیون در ایران و سایر کشورها برای مقابله با ویروس کرونا، رونق کسب و کارها به بهتر شدن رشد اقتصادی بسیاری از کشورها از جمله ایران کمک کرد. جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران بیان گر رقم خوردن اتفاقات مثبت در اقتصاد و صادرات ایران است. 3-3- دراختیار گرفتن کلیة امکانات و توانمندیهای موردنیاز اعم از دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و نیروهای مسلح در طول زمان بحران. روندی که با توجه به تحریمهای خصمانه آمریکا بر تجارت و صادرات نفت کشورمان، باعث شد تا در نهایت رشد اقتصادی کشور در سال گذشته رقم یک درصد با نفت و ۰.۳ درصد بدون نفت را تجربه کند. این در حالی بود که به صورت تدریجی تقاضا برای نفت خام نیز در دنیا تقویت شد و نیاز به نفت کشورمان نیز بیش از پیش احساس شد. به اطلاع می رساند هزینه مراحل ویراستاری و انتشار مقاله در صورت پذیرش (3000000 ریال) از طریق درگاه سایت امکان پذیر میباشد. این یعنی ما چون زور داریم باید هرچه می خواهیم انجام دهیم. آذرماه امسال، سید ابراهیم رئیسی رئیسجمهور در جلسه تقدیم بودجه سال ۱۴۰۱ به مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رشد اقتصادی ۸ درصدی را هدفگیری کردهایم و باید نگاه ملی به بودجه ۱۴۰۱ داشت و این میزان رشد را در نظر داریم و همگان باید تلاش کنند تا به این حد برسیم؛ ۳.۵ درصد از افزایش بهرهوری و ۴.۵ درصد با افزایش سرمایهگذاری این رشد را محقق خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید