نگاهی به تاریخچه «کشتی در ایران و جهان»

مازندران قطعا محل فوقالعادهای برای پیگیری تمرینات کشتیگیران شاخص دنیا خواهد بود، منطقهای که اگر سالن تمرینی و امکانات خوبی در اختیار قهرمانان قرار دهد، به لحاظ آب و هوا و تعدد حریف تمرینی و مربیان سازنده، یکی از بهترین نقاط دنیا برای تمرین کشتی خواهد بود. طاهری که سال قبل مدعی اول پوشیدن دوبنده تیم ملی بود، امروز در وزن کشی هم شرکت نکرد تا قید دیدار رده بندی را هم بزند. در حالی که طاهری در تایم اول فرصت اجرای فن در خاک را از حریف داشت، نتوانست از این فرصت استفاده کند و با اخطاری که در تایم دوم گرفت، با نتیجه یک بر یک هم بازنده بود.

در اعلام تذکر دوم یک اخطار به کشتیگیر کم کار (کشتیگیری که قبلاً تذکر دریافت کرده) داده میشود. مسابقات شانس مجدد 5 وزن دوم صبح امروز برگزار شد تا نفرات راه یافته به دیدار رده بندی مشخص شوند. اگر برای کودک خود به دنبال یک رشته ورزشی مناسب هستید تا برایش مفید باشد این متن را از دست ندهید. اگر کودک شما به بازی های فکری علاقه دارد شطرنج یک ورزش مناسب است. ورزش های مفید برای بچه ها را به شما معرفی می کنیم تا از بین آن ها مناسبترین ورزش برای کودک خود را انتخاب کنید. عربی: من پس از دوران دبیرستان و انجام خدمت سربازی که در آن 2 سال قهرمان ارتش شدم به کشور آذربایجان فعلی که در آن زمان هنوز از شوروی جدا نشده بود عزیمت کردم.

در ابتدای این مراسم که با حضور اعضای تیمهای ملی کشتی آزاد و فرنگی برگزار شد، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با قدردانی از زحمات تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کمیسیون فرهنگی به ویژه قاضی زاده هاشمی، گفت: در مدتی که در فدراسیون کشتی حضور دارم، هاشمی مانند یک برادر در خدمت کشتی کشور بوده و هر جایی که نیاز بوده برای کمک به کشتی ورود کرده است. حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح کمپ تیمهای ملی کشتی، گفت: از فدراسیون کشتی برای زحماتی که متحمل شدند تشکر میکنم.

همان تفکر اقتصادی که رئیس فدراسیون کشتی از بدو ورودش به کشتی در این رشته داشته و اقدام به بازسازی و تجهیز خانههای کشتی و دیگر سالنهای پایتخت کرده است، تا بتواند میزبان اردوهای مشترک با سایر کشورها و همچنین برگزارکننده کمپ تیمهای ملی مختلف در خانه کشتی باشد، در مازندران نیز با افتتاح مجموعه ورزشی حسن یزدانی، اتفاق میافتد. مجموعه ورزشی حسن یزدانی جدای از میزبانی از کشتیگیران شاخص جهان، میتواند میزبان کمپ تیمهای ملی کشورهای همجوار نیز باشد.

البته فیزیک بدنی کودک شما نیز برای انتخاب رشته ورزشی مناسب برای او بسیار مهم است. به عنون مثال اگر کودک شما هم به فوتبال علاقه دارد هم به والیبال ولی قد کوتاهی نسبت به هم سن و سال های خودش دارد ورزش والیبال برای او انتخاب بهتری است. این آسیب می تواند منجر به تغییر حالت پاها شود و پاهای کودک به حال پرانتزی یا ضربدری در بیاید. در بین آسیب های زانو سه آسیب بورسیت کشکک، کشیدگی رباط و عفونت های پوستی از بقیه شایعتر هستند.

در هر نقطه از ایران با توجه به جو هوا و آداب و رسوم همان منطقه، ورزش کشتی های مختلفی نیز رواج یافته است. ایرانیان در شروع، این کشتی را همان کشتی کچ( یعنی ترجمهٔ Catch wrestling) می نامیدند، ولی زمانی که این کشتی به مرور زمان تبدیل به Professional wrestling شد، ديگر اسم جدید آن را بکار نبردند و همان کشتی کچ نامیدندش. با توجه به کتیبه هایی که از دوران قدیم به جا مانده است، کشتی از همان زمان قدیم رواج داشته و بیشتر به دوران مصریان بر میگردد.

در میان النهرین و مصر فن های ورزش کشتی به مناطق دور و نزدیک آسیا و روم و یونان رواج پیدا کرد و می توان گفت در همه جا گسترش و تکامل پیدا کرد. کشتی لوچو: از ورزش های محبوب در شمال ایران است و به دلیل استفاده از چوب که در میدان آویز میکنند را لوچو میگویند. کشتی گیله مردی: این کشتی در شمال ایران در گیلان رواج دارد. کشتی با چوخه: این کشتی در خراسان محبوب است و در شهرهای قوچان و اسفراین رواج دارد. ورزش شنا به کودکان کمک می کند تا توانایی فرزندان را به صورت مجرد و بدون رقابت با کسی توسعه دهید.

کودکان امروزه یک سبک زندگی بی تحرک دارند، بچه ها به مدرسه می روند، ساعت ها روی نیمکت می نشینند، به خانه برمی گردند، غذا می خورند و در تمام این مدت فعالیت بدنی کمی دارند. آیا تمام دنیای کشتی کج در WWE خلاصه می شود؟ وی در مورد اینکه آیا غیر از کشتی کار دیگری هم انجام میدهد، گفت: حقیقتاً تمام فکر و ذهنم کشتی است و فرصت ورود به جای دیگری را ندارم ولی اگر جایی حضور من مثمرثمر باشد با جان و دل انجامش میدهم ولی شغل خاصی ندارم. ریچ بندر مدیراجرایی فدراسیون کشتی آمریکا در این باره گفت: فدراسیون کشتی آمریکا از اینکه ایران تصمیم گرفته در رویداد بالپارک شرکت نکند بسیار متأسف است.

کمیته ملی المپیک نمیتواند برای ما تصمیم بگیرد. واژه tweener نیز برای کشتی گیرانی به کار می رود که شخصیت بین این دو دارند و نه کاملاً بد و نه کاملاً خوب هستند. از مصر و بین النهرین به سمت آسیا، روم و یونان ورزش کشتی راه پیدا کرد و در هر مکان تکامل خاص خود را داشت. البته مهرداد مردانی که از حضور در مرحله نخست انتخابی معاف شده هنوز مشخص نیست در کدام وزن به میدان خواهد رفت؛ هر چند به نظر میرسد شانس او برای حضور در 60 کیلوگرم بیشتر باشد.

در کنار موقعیت جغرافیایی کشتی مازندران، نام حسن یزدانی یک برند در کشتی دنیاست و نام او به تنهایی میتواند یک قهرمان بزرگ را حتی باوجود عدم تجهیز سالن چند منظورهاش نیز به روستای لپوصحرا بکشاند. پایگاه خبری فوتبالی- هنوز عمر مجموعه ورزشی حسن یزدانی به یک ماه نرسیده که اولین خارجی راهی لپوصحرا شده تا کنار قهرمان جهان و المپیک تمرین کند. جالب اینکه هنوز عمر سالن کشتی لپوصحرا به یک ماه هم نرسیده، قهرمانی از هند به عشق حسن یزدانی به جویبار آمده تا در کنار او در مجموعه ورزشیاش تمرین کند.

اگر مجموعه ورزشی حسن یزدانی خیلی زود تجهیز شود، قطعا تا جهانی صربستان شاهد حضور قهرمانان خارجی زیادی در لپوصحرا خواهیم بود. این در شرایطی است که در کشتی امروز دنیا، خیلی از قهرمانان بنام و عنواندار تمریناتشان را در دیگر کشورها پیگیری میکنند. با این حال، در شرایطی که والدین کار می کنند و دیگر وقت خود را برای نظارت بر فعالیت های فرزندان خود نمی گذرانند، بیشتر بچه ها خود را با بازی های کامپیوتری سرگرم می کنند که وضعیت چاقی آن ها را بدتر می کند. افتخارات و پیروز مندی های او در تاریخ کشتی جهان بی نظیر است .

دیدگاهتان را بنویسید