فراخوان جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران – ایمنا

کمتر کسی است که نام و اشعار مولانا را نشنیده باشد. با انگیزه و امید می توان لحظاتی را که هنوز از دست نرفته اند به زیباترین شکل ممکن ثبت کرد. زمانی که شما در اطراف خود کسانی را دارید که با دلسوزی همراه شما هستند و اجازه نمی دهند در لحظه های تلخ و شیرین زندگی احساس تنهایی کنید، امید و انگیزه تان چندین برابر می شود و حال بهتری پیدا می کنید. هر کس که چند صباحی گیر داد و پیگیر شد … اما شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد.

ما در اپلیکیشن گام برتر آموزش های رایگان فوق العاده ای در این رابطه برای شما قرار داده ایم که مشاهده آن ها حتماً می تواند تأثیر بسزایی در افزایش انگیزه شما داشته باشد. اگر به شعر و شعرخوانی علاقه دارید توصیخ میکنم این خط فکری که ما در اختیارتان قرار داده ایم را در پیش بگیرید و اگر علاقه و یا وقت ندارید تا این اشعار انگزشی کوتاه را پیدا و مطالعه کنید میتوانید با خود اشعار همین مقاله را مرور کنید و بعضی از آنهارا به خاطر بسپارید.

بدان که انسان کامل آن است که او را چهار چیز به کمال باشد: اقوال نیک و افعال نیک و اخلاق نیک و معارف. غم و ناراحتی و گرفتاری در زندگی همگی اتفاقاتی هستند که هیچ راه فراری از آنها وجود ندارد و در اصل شاید بتوان گفت این خود انسان است که با سخت گیری لحظات را برای خود دشوار می کند و عامل ایجاد غم و ناراحتی در زندگی خویش می شود. که خدا هست هنوز … این که جا میطلبد در تن ما هست کجاست ؟

هنوز هم فرصت هست. جلوتر از دیگران حرکت کنیم ،آنقدر که صدای یأسشان را نشونیم و بدانیم که خدای شاخه های خشک زمستان، هنوز همان خدای گیلاس های تابستان است. اما نگران نباشید هنوز وقت هست.به قول معروف” ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است” پس تا دیرتر از این نشده اقدام کنید و نگران هیچ چیزی نباشید. همان طور که اصل همه شماره­ها در عدد یک است، پس تمام کثرات در یک وحدت ریشه دارد. ابتدا بیان کنید که موضوع سخنرانی چیست و سپس این که دلیل صلاحیت سخنران تا چه اندازه است که میتواند در مورد این موضوع سخنرانی کند.

فروشگاه کتاب گاج مارکت در بخش کتابهای شعر میتواند برای خرید کتاب شعر مناسب به شما کمک کند. زیرا بعضی لحظه ها بدون شک آنقدر سخت هستند که انسان مایل است هرچه سریعتر از آنها گذر کند. هوا که سرد می شود … غصه هم می گذرد،! شعر درباره امیدواری انتظار، توقع و چشمداشت هر چیز خوب و در حقیقت تلاش شاعر برای نشان دادن بارقه رسیدن به آرزومندی هاست، در شرایطی که غم و غصه بر خواننده مستولی شده است.

آنهایی که بدون قضاوت و سرزنش کنارت میمانند تا روزهای سخت بگذرد … هیچ چیز لذت بخش تر از این نیست که یک نفر احساست رو بفهمد بدون اینکه مجبورش کنی! چشمه کجاست تا که من آب کشم سبو سبو ؟ در این سراب فنا چشمه حیات منم ؟ بیدل این مراتب وجود را به شخصی تشبیه کرده است که خم شده باشد و می­گوید اگر کسی قامت راستش را خم کند، ما آن شخص را دو نفر به حساب نمی­آوریم. ترجمه سرودههای مولوی که با نام رومی در غرب شناسایی شده به عنوان محبوبترین و پرفروشترین شاعر در ایالات متحده آمریکا شناخته میشود.

شاعر در این ابیات به توصیف بوی آسمانی و قابلیتهای ماندگاری معشوق پرداخته و می گوید که اگرچه مشک بسیار خوش بوست اما بو و رایحۀ موی معشوق را ندارد و در بیت بعدی به صورت غلو آمیزی چنین می سراید که اگرچه فردوس (بهشت) جایگاهی خوب و دلخواه است اما رونق کوی تو را ندارد. مرامنامه دریا را روح وسیعت به تحریر میآید؛ آن هنگام که ابرهای دلتنگی، پنجرههای خانه را باران میپاشند. تمام اهل خانه را غمگین می کنند…

در اين قرن همچنين عفت نسابه مي زيسته است، زني اهل شيراز كه هيچ وقت ازدواج نكرده و در دربار پدر فرمانفرماي بزرگ بوده است. با همة تلاشهایی که اخیراً برای شناخت بیدل و افکار و اشعار او در ایران صورت گرفته ولی آنچنان که باید و شاید حق مطلب ادا نشده و همچنان بیدل و اشعارش برای بیشتر مردم ایران ناشناخته است چرا که آشنایی با افکار و اشعار او کاری بس بزرگ و سخت است و نیاز به تلاشی فراوان دارد. ولی از آنجا که بیدل یک کلمه را در معانی گوناگون به کار گرفته و بیشتر معانی دور و غریب را مدنظر داشته است.

در ضمن حتما شعرها را حفظ کنید تا با تسلط بیشتر و اجرای بهتری ارائه نمایید. باید دقت کنید که شروع صحبت و مقدمات آن اصلاً نباید طولانی شود و باید سعی کنید که متن اولیه را چندین مرتبه تمرین کنید و اجازه ندهید که در زمان اجرای سخنرانی، بیشتر از مقدار تمرین شده صحبت کنید. شاید این بیت را بتوان یکی از انگیزشی ترین ابیات برای افرادی دانست که معتقدند برای آنها دیر شده و دیگر تلاش آنها سودی نخواهد داشت. در بخش دیگر می توانید اشعار عاشقانه سعدی و اشعار عاشقانه حافظ را هم بخوانید. مجموعه ای از بهترین اشعار مولانا و غزلیات، رباعیات، دوبیتی های کوتاه عاشقانه و شعر عاشقانه مولانا در مورد عشق و عاشقی و یار و معشوق را در تاپ ناز بخوانید.

درسهای زندگی در اشعار مولانا به وفور پیداست. انتشار مجموعه شعر «همصدا با حلق اسماعیل» در سال 1363 و گزیده شعر جنگ و دفاع مقدس (انتخاب، توضیح و نقد شعر، در سال 1387 نمایانندۀ درهمتنیدگی باورمندی و ذوق اوست. اگر علاقه مند به اشعار عاشقانه و احساسی هستید مطالعه گزیده ای از بهترین شعرهای عاشقانه در ستاره به شما پیشنهاد میشود. ۱٫ قبل از نفولا فیّاض، شاعران بسیاری در این «زمین» شعر عاشقانه گفتهاند که مشهورترین آنها قصیده بیمانند ابن زیدون (۳۹۴ـ۴۶۳) است به مطلع: «اضحی التنائی بدیلاً من ندانینا».

اما همانطور که جناب سعدی در بیت بالا اشاره کردند حتی اگر سالهای بسیار طولانی را تلف کرده اید و آن طور که باید و شاید برای زندگی خود تلاش نداشتهاید، نگران نباشید. بیت بالا از سعدی اشاره به افرادی دارد که بخش عظیمی از روزهای زندگی و عمر خود را بیهوده تلف کرده اند و هیچ کار مفیدی انجام نداده اند. وقتی خوشحالی، دوست داری به کسی برسی که خیلی دوسش داری … پس هنرمند واقعی و اصلی کسی است که بتواند در بین این همه اتفاقات ناخوشایند زندگی برای خود لحظات شیرینی را رقم بزند و ثانیه های عمر را به خوبی استفاده کند.

از نظر جناب سعدی دوست خوب به کسی گفته می شود که نه تنها در لحظه های خوب و خوش شما همراه است، بلکه در لحظات سخت زندگی شما نیز بتواند برای شما ایجاد انگیزه و امید کند و هر زمان که زمین خوردید، دستتان را گرفته و مجدداً به شما کمک کند تا سرپا شوید. سختی ها و خوشی ها همگی توسط اعمال و رفتار و افکار خود ما ایجاد می شوند پس چه بهتر که با امید و دلخوشی زندگی خود را به سمت روزهای خوش هدایت کنیم. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کلیک روی تصویر زیر، از این آموزش های رایگان استفاده کنید.

و آنک او در پس غمزهست دل خست کجاست ؟ مجموعه ای زیبا از عکس نوشته ها و جملکس های رمانتیک، جمله و متن عاشقانه کوتاه لاکچری برای مخاطب خاص و عشقم و اشعار زیبای احساسی برای دل دادگان و عاشق پیشه های ایران زمین. در این مطلب مجموعهای از اشعار عاشقانه مولانا را برای شما آماده کردهایم. در این قسمت اشعار عاشقانه مولانا را مشاهده کردید و امیدواریم که از خواندن این اشعار زیبا لذت برده باشید. نگفتمت : مرو آنجا که آشنات منم ؟ شاید یکی از بهترین لحظه های زندگی همان لحظه هایی باشد که با حضور دوستان زیبایی آن چندین برابر شده و به بهترین شکل ممکن می گذرد.

لحظه ها با شادی و غم می روند… نوازندگان رو به روی شیخ مینشینند و سکوتی، که در پی تلاوت قرآن و نعت نبی در مجلس سایه افکنده با صدای طبل شکسته میشود. آخر بنگویی که دلست این یا سنگ؟ رفیقهایی را میگویم که اگر از آسمان سنگ هم ببارد، چتر هستند … این اشعار از کتاب بوستان سعدی، باب اول در عدل و تدبیر و رای، برگرفته شده اند که به خوبی نشان دهندۀ سبک شعری سعدی در ستایش خدا گونۀ انسانها است. تمام ما انسانها در زندگیمان، باید یک نفر را داشته باشیم … داشتن یک رفیق خوب یک واجب عینی برای تمام آدمهاست.

افراد وقتی به یک کنفرانس مراجعه می­کنند و قرار است برای اولین بار به سخنان یک شخص گوش دهند، در همان دقایق ابتدایی تصمیم می­گیرند که به صحبت­های آن شخص گوش دهند یا خیر. این مجموعه شامل : اشعار عاشقانه مولانا ، شعر عاشقانه مولانا در وصف یار، شعر عاشقانه مولانا برای کارت عروسی و شعر عاشقانه مولانا دوبیتی میباشد. در این نوشته از سری مطالب بخش اشعار و جملات عاشقانه پرتال دلبرانه چندین شعر عاشقانه مولانا را درج کرده ایم. در ادامه با تعدادی شعر عاشقانه مولانا در خدمت شما عزیزان هستیم. دراین مقاله بهترین اشعار نو پارسی از بهترین شاعران شعر نو و سپید رابه شـما معرفی میکنیم، شعرهایی با زبان عاشقانه و ساده کـه پندهایی مفید درباره زندگی رابه مـا میدهند، اشعاری کـه در تقابل با تاریکی هـای جهان نور سپید را روشن رابه مـا نشان میدهند و مـا رابه فکر وا می دارند.

دیدگاهتان را بنویسید