سیاست کار است یا زندگی – مصادیق – سوره اندیشه

۶.ابزارهای فناوری اطلاعات در پزشکی: -شبکه اینترنت، جهت آموزش و دسترسی به اطلاعات پزشکی و مشاوره، و استفاده از ویدیو کنفرانس و انجام مشاورههای ویدئویی – استفاده از کامپیوترهای جیبی و PDAها، توسط امدادگران، پزشکان و سایر افراد، جهت ارسال اطلاعات لازم و گرفتن مشاورههای فوری از هر نقطه از جهان. فناوری اطلاعات (Information technology) به معنای استفاده از کامپیوترها برای به کارگیری، نگهداری، مطالعه، بازیابی، مخابره و ایجاد تغییر در داده ها یا اطلاعات است که به طور معمول در تجارت یا دیگر کسب و کارها به کار برده میشود. صنایع مختلفی مانند سخت افزار، نرم افزار، الکترونیک، نیمه رساناها، اینترنت، تجهیزات مخابراتی و تجارت الکترونیک با فناوری اطلاعات همکاری میکنند. تجهیزات پزشکی در کنار ابزارهای ارتباطی و اطلاعاتی این عصر زیرساخت فنی انفورماتیک پزشکی را تأمین خواهد کرد. ۴. ارائه خدمات پزشکی در خانه : بیش از همه افراد مبتلا به بیماریهای قلبی و عروقی و ناهنجاریهای تنفسی مزمن به اینگونه مراقبتها نیاز دارند. ۲. تدوین برنامه جامع و بهینه سازی ارتباطات دو سویه وزارت خانه و مخاطبان داخلی و خارجی با همکاری مراجع ذیصلاح و نظارت بر حسن اجرای آن.

از دو کلمه tele که یک لغت یونانی و به معنی (ارتباطات مسافت دور) است و کلمه مدیسین (medicine) به معنای درمان و طب، تشکیل شدهاست، این علم و تکنولوژی مدرن به پزشکان امکان میدهد بیماران خود را در خانه بیمار از راه دور از طریق کامپیوتر و شبکههای ارتباطی چون اینترنت ویزیت و درمان کنند و تصویر و صدای بیمار، علائم حیاتی و حتی پارامترهای تخصصی لازم را دریافت و توصیههای لازم را صادر کنند. از میان دانشگاههای شهرستانی که موفق به راه اندازی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد شدهاند هم میتوان به دانشگاه رازی کرمانشاه و دانشگاه سیستان و بلوچستان اشاره کرد. دانشگاه تربیت مدرس برای اولین بار مقطع کارشناسی ارشد و دانشگاه علامه طباطبائی برای اولین بار مقطع دکترای این رشته را راه اندازی کردند. ۳.پایش از راه دور : ارسال online یا offline تصاویر پزشکی، سیگنالهای حیاتی بیمار به صورت ویدئوکنفرانس، از روشهای عمده پایش از راه دور است.

8- شناسایی پدیدههای جوی و اقلیمی و نحوة پدیدار شدن خطرات و ارزیابی تأثیر و میزان آسیب آنها ازطریق تهیة اطلس ملی پدیدههای طبیعی، ایجاد نظام بههمپیوسته ملی، پایش و بهبود نظامهای هشدار سریع و پیشآگاهی بلندمدت با استفاده از فناوریهای پیشرفته. هنگامی که از خدمات پرداخت نهایی سومشخص برای نهایی کردن و پرداخت مبلغ سفارش خود استفاده میکنید، اطلاعات شخصی ارائهشده هنگام پرداخت نهایی مطابق با سیاست حفظ حریم خصوصی سومشخص مدیریت میشود. پیدایش ابزارهای الکترونیکی با قابلیت ثبت اطلاعات اشخاص از بدو تولد تا هنگام مرگ، بستری برای استفاده از ابزارهای توانمند پردازشی و هوشمند را فراهم خواهد آورد تا کارهای روزمره با ماهیت غیرخلاقانه بر عهده این ابزارها گذاشته شود. البته این مثال هرگز تمام ابعاد و خصوصیات ایم موضوع را در بر نخواهد گرفت و تنها تعبیر و تعریف ساده ای با استفاده از این مثال بیان شد. انفورماتیک پزشکی را حوزه کاربردی فن آوری اطلاعات و ارتباطات در پزشکی میتوان تعریف کرد، و به تولید و خدمات فن آوری اطلاعات در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی صنعت انفورماتیک پزشکی اطلاق میشود. ۵.پرونده الکترونیک بیمار: پرونده الکترونیک بیمار مدرکی است که عمدتاً مراقبتهای دورهای ارائه شده به وسیلهٔ مراکز درمانی را توصیف میکند و در بیمارستان و سایر مراکز ارائه خدمات درمانی مثل واحدهای تخصصی یا مراکز بهداشت ذهنی نیز ایجاد میشود.

یکی از این ابزارها، ابزار گرامر نهادی (Institutional Grammar Tool) است که استروم (برنده نوبل اقتصاد سال ۲۰۰۹) ارائه کرد. این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه میدهند. همچنین گرایشهای این رشته در مقطع دکترا عبارتند از دو گرایش: مدیریت خدمات و توسعه فناوری اطلاعات و هوشمندی کسب و کار. برای ایجاد تغییر در ساختار باید در روابط سازمانی یا شیوههای ایجاد هماهنگی تغییراتی داد ، شغل ها و کار ها را مجددا طرح ریزی کرد یا از نظر ساختاری دست به تغییرات زد . IT به عنوان زیرمجموعهای از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در نظر گرفته میشود. معمولا این اصطلاح به عنوان مترادفی برای کامپیوترها و شبکههای کامپیوتری استفاده میشود اما شامل شاخههای دیگر تکنولوژی مانند تلویزیون و تلفنها نیز میشود. برای آزمون فرضیهها، از نمونهای شامل 120 شرکت طی دورة زمانی 1390 تا 1395 استفاده شد. ۱۷. استقرار نظام ارتباطات مردمی در سطح دستگاه، سازمان­ها، مؤسسات و شرکت های وابسته و واحدهای استانی.

دیدگاهتان را بنویسید