سیاست – ویکیگفتاورد

پروانه انتشار فصلنامه سیاست نامه علم و فناوری در تاریخ 87/2/23 به شماره ثبت 124/891 از سوی معاونت امور مطبوعاتی و تبلیغاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر گردیده است. ترکیبی از ترس و اعتماد به نفس بیش از حد که به نظر میرسد در اینجا در کار بوده، معمولی است. ایتالیا در سال 1366 بیش از سایر کشورها صبر کرد تا ناوهایش را در حمایت از سیاست خارجی آمریکا در خلیجفارس به این منطقه اعزام کند. نظریه چشمانداز، که استدلال میکند که انسانها برای اجتناب از ضرر بیش از رسیدن به سود، مایل به ریسک کردن هستند، ممکن است در اینجا به کار بیاید. این تلاش در حقیقت برای محروم کردن روسیه از دسترسی به نیمه رساناها و دیگر فناوریهای پیشرفته حیاتی است. گاهی اوقات این نوع قمار نتیجه می دهد (مثلا بشار اسد)، گاهی اوقات نتیجه نمی دهد (مثلاً آدولف هیتلر، معمر قذافی)، اما تشدید درگیری ها به امید معجزه، میتواند پایان دادن به جنگ را حتی سختتر از آن چیزی کند که ممکن است. این دیدگاه، ورود اخلاق به عرصۀ سیاسی را ممنوع و خطرناک می­داند و آن را عامل ناکامی سیاست قلمداد می­نماید. فرضیة یک: ارتباطات سیاسی بر نسبت بدهیهای کوتاهمدت شرکتها تأثیر معناداری دارد.

۳۴. تعیین و تدوین ضوابط و شرایط مربوط به چگونگی فعالیتهای فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی اقلیتهای دینی ـ مذهبی و اتباع بیگانه، صدور مجوز فعالیت آنان و نظارت بر امور مذکور. با اینکه در ایران بعد از انقلاب اسلامی قانون اساسی چارچوب راهبردی سیاست خارجی را مشخص کرده است ولی هنوز میان گروه ها و جناح های سیاسی در مورد ماهیت و عوامل تعیین کنندۀ سیاست خارجی اختلاف نظر زیادی وجود دارد و هر یک براساس رهیافتها و رویکردهای خاص خود، ارزیابی­های متفاوت و گاه ضد و نقیضی ارائه می­دهند. شفقنا- حجت الاسلام و المسلمین «نجف لک زایی» رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دولت متعالیه را دولت عاقلانه و عادلانه دانست و گفت رهبران چنین دولتی مراحل سلوک را طی کرده و به دستگیری از مردم و جامعه خود می پردازند. ۵- آگاهی جهانیان نسبت به مبانی و مظاهر و اهداف انقلاب اسلامی. در انقلاب اسلامی نیز پیام توحید را داریم و در برابر آن مخالفتهایی هست. آنها را در جهت رشد و کمال معنوی و مادی دارا باشد. ۱۴. حمایت مادی و معنوی از اصحاب فرهنگ، هنر، قلم، پژوهشگران، محققین و مجامع، انجمنها و گروههای غیر ایرانی علاقهمند به فرهنگ اسلام، ایران و انقلاب اسلامی بهمنظور خلق آثار فرهنگی مرتبط.

ترس از دست دادن موقعيت شغلي، ترس از تغيير در رفتار افراد، ترس از ناتواني در کار با فناوري و ترس از آثار ناخواسته و ناشناخته فناوري بر زندگي فردي و اجتماعي هميشه همراه با ظهور فناوري هاي نوين مطرح شده است. همانطور که جرویس یک بار نوشت: «از آنجایی که حاکم سیاست خود را ضروری میداند، احتمالاً معتقد است که این سیاست میتواند موفق از آب درآید، حتی اگر چنین نتیجه گیری مستلزم تحریف اطلاعات در مورد آنچه دیگران انجام خواهند داد، باشد». اگر پوتین معتقد بود که اوکراین به تدریج به سمت همسویی با ایالات متحده و ناتو پیش میرود -و دلایل زیادی وجود داشت که او چنین فکر میکرد- در این صورت جلوگیری از چیزی که او آن را یک ضرر غیرقابل جبران می داند ممکن است ارزش یک قمار بزرگ را داشته باشد. به نظر میرسد پوتین به نوبه خود فکر میکند که اقدامات ایالات متحده و ناتو ناشی از غرور ذاتی و تمایل عمیقاً بنیادی برای ضعیف و آسیبپذیر نگه داشتن روسیه است و اوکراینی ها مقاومت میکنند زیرا یا گمراهند و یا تحت سلطه عناصر «فاشیستی» قرار دارند. جنگ نیز منطق خاص خود را دارد و نیروهای سیاسیای را آزاد می کند که تمایل دارند صداهای جایگزین را خاموش کنند، حتی در جوامعی که آزادی بیان و بحث آزاد همچنان برقرار است.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت : آمریکا نمی تواند به بهانه فشار افکار عمومی کشورش، هر روز حرف جدید و متفاوتی را از طریق هماهنگ کننده به ما منتقل کند. وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان نمود: طرح برخی درخواست های جدید از سوی آمریکا هیچ گونه توجیه منطقی نداشته و با مواضع این کشور در مورد دستیابی سریع به توافق در تناقض می باشد. ۱۰. طراحی نظام ارزش گذاری ، طبقه بندی و ارزیابی محصولات و آثار علمی ، پژوهشی ، فرهنگی و رسانه های قران و عترت. مارکسیستحکومت را آلت دست طبقه حاکم دانسته و آن را داراى ارزش منفى قلمداد مىکند و هگل نیز همان را تجلى اخلاق و عقل انسان در جامعه و داراى بالاترین ارزش معرفى مىکند. همان لحظه که تو آنها را به سمت دشمن پرتاب کردی تو پرتاب نکردی و آن خدا بود که پرتاب کرد. منظور این است که روابط متکى بر قدرت گاهى ساده و بى شکل هستند و به صورت یک رابطه نابرابر – که در آن کسانى بر کسان دیگر مسلط مىشوند، آنان را به زیر نفوذ مىکشند و عامل اجراى اراده خویش مىگردانند – بدون شکل خاص ظاهر مىشود. به دنبال حمله متحدین (آمریکا با همراهی 30 کشور دنیا) به کویت و اخراج عراق از این کشور عملاً نفوذ آمریکا در منطقه به شدت افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید