سیاست واقعی – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

هر دویِ اینها (هم سیاستِ واقعی و هم واقعگراییِ سیاسی) مایل اند از این پیشفرض شروع کنند که جستجو، در اختیار گرفتن، و به کار انداختنِ قدرت مسئلهٔ عمده و اصلیِ سیاست است. در همین راستا، در بیانیة پایانی سمپوزیوم کاربرد تکنولوژی اطلاعات در صنایع کوچک (آذر 1379 ـ بانکوک) که از سوی سازمان بهرهوری تایلند وابسته به سازمان بهرهوری آسیایی (APO) برگزار گردیده بود، رمز بقای شرکتها و صنایع کوچک و متوسط و همچنین عامل ارتقای بهرهوری آنها، در گسترش بهرهگیری از فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک عنوان شده است که خود گویای ضرورت اقبال جهانی به این پدیده نو ظهور میباشد( Chun, p. از اوایل دهه 1990، با پذیرش قطعنامه 598 و پایان جنگ، و خاتمه یافتن جنگ سرد بر اثر فروپاشی شوروی ، و اعلام نظم نوین جهانی از سوی آمریکا از یک طرف، و با توجه به شرایط ویژه داخلی، منطقه­ای، و بین­المللی از طرف دیگر، شاهد تغییراتی در جهت­گیری­ سیاست خارجی ایران هستیم. در ابتدا دادههای موقعیت را در نظر میگیرید و از سوی دیگر موقعیت را شما انتخاب میکنید.

بدین منظور آنها در مطالعه خود ابتدا سعی در تقسیم و مدوله کردن کل تولید یکپارچه رایانه ای در زیر سیستم های مجزای عملیاتی و شرح حداقل مشخصات و مسئولیت هر زیرسیستم و تعیین انواع داده های ورودی و خروجی آنها کرده و پس از آن، نحوه ارتباط بین زیرسیستم ها و روابط آنها با یکدیگر را مورد بحث قرار داده اند. هدف اصلی مدیریت فناوری اطلاعات برای تولید ارزش از طریق استفاده از فناوری می باشد. از جمله مهمترین عللی که به استفاده گسترده از این سیستم به عنوان یک تکنیک مدیریت تولید منجر گردیده است، استفاده آن از قابلیتهای رایانه برای ذخیره سازی و دستیابی به حجم بالایی از اطلاعات است که این امر خود برای هر شرکت ضروری می نماید. سرمایه مورد نیاز این شرکت برای تولید این محصولات مبلغ 4 میلیارد تومان است و این شرکت دانش بنیان در نظر دارد اصل این سرمایه را با 40% سود و پس از یک سال به مشارکتکنندگان پرداخت نماید. شعارهایی مانند «امر شخصی امر سیاسی است» توصیههایی برای عمل هستند که در لباس حقایقی دربارهی جهان عرضه میشوند. وی با بیان اینکه فناوری پرتابگر خیلی محدود است، افزود: ۱۰ تا ۱۲ کشور در دنیا هستند که هم میتوانند ماهواره بسازند و هم ماهواره بر دارند که میتوانند پرتاب کنند؛ این نشان میدهد که فناوری پرتابگر خیلی بالاست.

مفاد آموزشی در آموزش الکترونیکی با آموزش سنتی متفاوت است، بطوری که در آموزش الکترونیکی 40 تا 50 درصد متن آموزشی از طریق استاد و بقیه درس از طریق همکاری و ارتباط مستمر دانشجویان تعیین و تدوین می شود. با عملی شدن نظریه ایجاد شهرهای الکترونیکی، شهروندان می توانند از طریق اینترنت هر زمان یا هر مکان به اطلاعات و یا خدمات آموزشی، تفریحی، تجاری، اداری، و بهداشتی دسترسی پیدا کنند. فناوری توسط انسانها ایجاد میشود، بنابراین میتوانیم با استفاده از آن تقریبا همهی وظایفمان را به انجام برسانیم؛ فناوری باعث میشود غیرممکن ممکن به نظر برسد. مدیریت فناوری اطلاعات روندی است که به موجب آن تمام منابع مربوط به فناوری اطلاعات با توجه به اولویت ها و نیازهای سازمان اداره میشود. رشته مطالعاتی است که درآن، تمام منابع فناوری، مطابق با نیازها و اولویت های خود، اداره می شود. فناوری اطلاعات یا IT که مخفف Information Technology میباشد، رشته ای است که میتواند تمام رشته های دانشگاهی را پوشش دهد منتها از نظر عملیاتی یک رشته میان رشته ای بین کامپیوتر و صنایع برق است که در این میان امور مربوط به تولید، پردازش،نگاهداشت و عرضه اطلاعات به مباحث کامپیوتری مرتبط میشود،بحثهای مدیریت اطلاعات و فرایندهای آن از سلسله بحثهای رشته صنایع و رشته برق است و به خصوص گرایش مخابرات، انتقالات مرتبط با اطلاعات و داده ها را بر عهده دارد.

با این اوصاف با پذیرش قدرت فراوان فناوریهای اطلاعاتی و ارتباطی در بهبود و اعتلای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم، آن را محور تمام راهبردهای توسعه قرار دهیم. با افزایش تعداد گروه های آموزشی و توسعه دانشکده و با تفکیک دانشکده ادبیات و علوم انسانی از دانشکده علوم اجتماعی در سال ۱۳۸۶،دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل جدید خود در پردیس طاقبستان تأسیس گردید.در حال حاضر این دانشکده با گروه های آموزشی زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عرب، زبان و ادبیات انگلیسی، الهیات و معارف اسلامی، جغرافیا، حقوق، تاریخ اسلام مشغول به فعالیت است. فناوری اطلاعات و ارتباطات و اینترنت نه فقط متخصصان فناوری اطلاعات و کارکنانی که فناوری اطلاعات را در محیط کارشان به طور منظم استفاده می کنند، تحت تاثیر قرار داده، بلکه محیط سازمان، خود سازمان و به طور کلی دنیای اجتماعی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. کاربرد شبکه اینترنت توسط سازمانهای دولتی جهت ارایه خدمات و اطلاعات به مردم، شرکت ها و سایر سازمانهای دولتی یکی از تعاریف دولت الکترونیک است. با توجه به مزیتهای حوزه استارت آپ ها طی سالیان اخیر توجه زیادی از جانب بخش خصوصی و دولتی به این حوزه به وجود آمده است. جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری با هدف ارائه یک مدل بلوغ برای ارتقاء قابلیتهای فناوری و نوآوری در سازمانها طراحی شده است تا بتوانند با شناخت چالشهای خود در هر مرحله، گامهایی بهسوی رقابتپذیری پایدار بردارند به عبارتی این مدل در جهت ارزیابی عناصر نظام ملی نوآوری و طراحی اکوسیستم مناسب برای توسعه فناوری و نوآوری درکشور طراحی شده است،تا کنون ۶ دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری برگزار شده است که طی این ۶ دوره بالغ بر ۳۰۰ سازمان در کشور بر اساس این مدل ارزیابی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید